Mozgalmas Lókötős hónapok

Ahogy elkezdődött az új tanév, úgy érkeztek a felkérések is. Leírni is sok, de 2014 őszén 17 alkalommal léptünk színpadra!!! Volt olyan is, amikor csak 2-3 pár táncolt, de zömében olyan műsorok voltak, ahol az egész csapat bemutatkozott. A szeptembert Vámosatyán kezdtük, ahol a Parapács Zenekarral tartottunk egy egész estés táncházat, de műsoroztunk Geszteréden, felvonultunk Nyírmadán, és színpadra léptünk a nyíregyházi Tirpák napon is, sőt még egy lagziba is hivatalosak voltunk. Októberben a Margaréta Óvoda gyerekserege tapsolt nekünk, táncoltunk Nyírteleken a Guzsalyas Bálban, és iskolánkban fogadtuk a Comenius program keretében hozzánk érkező külföldi vendégeinket. Velük is táncoltunk, természetesen...

Eddig sem volt kevés, de a november igazán mozgalmasra sikerült. Először Nyíregyháza kiemelkedő társadalmi eseményén, a Lions Bálon táncoltunk a Megyeházán, majd műsort adtunk az iskolánkba érkező leendő elsősöknek, és második alkalommal az Óvoda Bálon is bemutatkoztunk. Kiemelkedő program volt egy budapesti felkérés, amikor a Margaréta Táncegyüttessel közösen táncoltunk a Hagyományok Háza Figurás bérlet előadásában, ahol szülőföldünk, a Nyírség táncait, dalait, zenéjét, szokásait mutattuk be. A cikket kísérő képek is ezen az előadáson készültek. Harmadik alkalommal táncoltunk egy szintén jeles társadalmi eseményen a Szent Imre Gimnázium Bálján, majd egy egészségügyi konferencia szép számú résztvevőinek mutattuk meg táncos tudásunkat. Mindezek koronájaként, november 29-én a Nyírség Táncegyüttes 40 éves jubileumi gálaműsorán táncoltunk, de az megér egy külön cikket... A télbe nyúló őszi kör végén szerepeltünk a Vécsey iskola karácsonyi műsorában is.

Mindezek után egy erőgyűjtő téli szünetet kapott a társulat. De izgalmasnak ígérkezik a tavasz is...

Budapest, Hagyományok Háza 2014.

 

Budapest, Hagyományok Háza 2014.

 

Budapest, Hagyományok Háza 2014.

 

Budapest, Hagyományok Háza 2014.

 

Budapest, Hagyományok Háza 2014.

 

Lap tetejére

 

ENGLISH